Kim jesteśmy?

Agencja Tutorów to autorska placówka Towarzystwa Edukacji Otwartej, to zespół ludzi, którzy ideę tutoringu rozpowszechnić chcą i mogą na nowe obszary - poza strukturę i kontekst szkoły oraz poza kontekst edukacji liderów.

Doświadczenie, jakie zebrało Towarzystwo Edukacji Otwartej i jego placówki na przestrzeni 20 lat działalności pozwala dziś zaoferować wsparcie w postaci tutoriali osobom zainteresowanym, niezależnie od ich wieku, które nie uczęszczają do szkół prowadzonych przez Towarzystwo.

Bazą merytoryczną dla Agencji jest doświadczenie i dorobek Towarzystwa, jego publikacje, kultura organizacyjna oraz wsparcie opiekuna merytorycznego Towarzystwa. Bazą kadrową są zarówno pracownicy placówek Towarzystwa (doświadczeni tutorzy i edukatorzy tutorów) oraz ogólnopolska sieć tutorów, która powstała w wyniku realizacji przez Towarzystwo licznych działań /z wyróżnieniem projektu „Wychować Człowieka Mądrego”, realizowanego w latach 2016-2018/.

Te fundamenty pozwalają zbudować poczucia bezpieczeństwa w relacjach z podopiecznymi, a dzięki temu stwarzyć warunki rozwoju, koncentracji na postępach i wreszcie utrzymywać najwyższą jakość proponowanego wsparcia.


  1. Piotr Nita
  2. Dorota Cichecka
  3. Barbara Bonarska
  4. Natalia Boszczyk
  5. Katarzyna China
  6. Iwona Klimek
  7. Renata Korolczuk

1. Piotr Nita

piotr-nita-agencja-tutorow.jpg

Pomysłodawca Agencji Tutorów i autor koncepcji jej działania, entuzjasta tutoringu, od 2014 dyrektor Instytutu Tutoringu Szkolnego, dawniej pedagog i tutor - w ALA Liceum Artystycznym i Akademickim w Częstochowie, tutor w Programie „Liderzy” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gdzie wspiera w rozwoju osoby dorosłe, akredytowany coach.

Dawniej pisał wiersze, obecnie redaguje książki m.in. „Poradnik Tutora Szkolnego” (2018) www.tutoringszkolny.pl/poradnik.

Ojciec dwóch córek i mąż. Działacz pozarządowy i rowerzysta.


2. Dorota Cichecka

dorota-cichecka-agencja-tutorow.jpg

Dyrektorka Agencji Tutorów. Nauczycielka języka polskiego, w latach 1997 - 2017 roku dyrektorka liceum ogólnokształcącego, tutorka i coach. Członkini Rady Programowej Instytutu Tutoringu Szkolnego.

Autorka koncepcji szkolenia dla tutorów młodzieżowych.

Matka dwójki dorosłych dzieci: Krzysztofa i Zuzanny. Podziela zainteresowanie dzieci literaturą i filmami z dziedziny fantastyki /szczególnie uniwersum „Star Trek” i „Star Wars”/. Całą rodziną jeździ na konwenty – zjazdy miłośników fantastyki, gier fabularnych, mangi i anime, komiksu, seriali telewizyjnych. Bierze w nich udział w samodzielnie uszytych strojach.

Pasjonatka książek i podróży. Chętnie pracuje z licealistami i studentami.


3. Barbara Bonarska

barbara-bonarska-agencja-tutorow.jpg

Polonistka i tutorka. Nauczycielka w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich "ALA" w Częstochowie. Miłośniczka literatury, muzyki bluesowej i pieszych wędrówek. Ciekawa ludzi i świata. Realistyczna optymistka. Dobrze czuje się w pracy z ludźmi w różnym wieku.


4. Natalia Boszczyk

natalia-boszczy-agencja-tutorow.jpg

Jestem kolorową psycholożko-polonistką, zafascynowaną edukacją, budowaniem pozytywnych relacji, Witkacym, czytaniem, gotowaniem i żużlem. Niosę ze sobą energię, radość i pogoda ducha. W odpowiednich momentach zamieniam się w motywacyjnego kopa albo delikatny plasterek na zranienia duszy😊.

Tutoring jest dla mnie przestrzenią pięknego, wspierającego kontaktu między dwojgiem ludzi, a jako autorka bloga Szkoła Dobrej Relacji głęboko wierzę, że każdy rozwój zachodzi właśnie w tej relacyjnej przestrzeni😊

Ukończyłam Szkołę Trenerów Młodzieżowych, jestem certyfikowaną tutorką, mediatorką, trenerką i mentorką.


5. Katarzyna China

katarzyna-china-agencja-tutorow.jpg

Tutorka, terapeutka, nauczyciel komunikacji społecznej, miłośniczka psów, kina skandynawskiego, od zawsze zafascynowana drugim człowiekiem. Pedagożka w Zespole Szkół Gastronomicznych oraz pedagożka i nauczycielka Wiedzy o Życiu Dorosłym w Zespole Szkół Artystycznych i Akademickich "ALA" w Częstochowie. Wykładowczyni Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie. Chętnie pracuje z nastolatkami, studentami/-tkami i dorosłymi.


6. Iwona Klimek

iwona-klimek-aencja-tutorow-300.jpg

Jestem tutorem. Trenerem umiejętności poznawczych. Kreatorem charakteru.
Uczę technik, metod i sposobów efektywnej nauki, w oparciu o biologiczne podstawy procesów poznawczych, ze szczególnym uwzględnieniem uwagi, pamięci i kreatywności.
Rozwijam umiejętności nastolatków i rodziców w obszarze edukacji i osobistej dojrzałości.
Pracuję jako pedagog i tutor w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Pasjonuje mnie holistyczny rozwój człowieka.
Prywatnie mama Kasi i Maćka oraz żona Piotra.


7. Renata Korolczuk

renata-korolczuk-agencja-tutorow.jpg

Od ponad 8 lat jestem aktywną tutorką. Pracuję indywidualnie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Jestem współzałożycielką i aktywną działaczką Stowarzyszenia „Rozwiń się” Edukacja, Kultura Sport. Certyfikowaną Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny w klasie, dla Rodziców i wczesnego dzieciństwa.
Aktywnie działam w grupie Polskich Edukatorów PD. Prowadzę warsztaty, wykłady, webinary oraz konsultacje indywidualne dla rodziców i nauczycieli szkół, przedszkoli i żłobków oraz instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Ukończyłam szkołę mediacji, coachingu i trenerów. W życiu ważna jest dla mnie relacja z drugim człowiekiem - tym małym i tym dużym oparta na szacunku i poszukiwaniu rozwiązań. Lubię rozmawiać, lubię poznawać, rozumieć, uczyć się nowych rzeczy.
Tutoring jest dla mnie podróżą. Biorę ze sobą mój plecak i wyruszam z moimi podopiecznymi… Aktualnie zdobywam kompetencje socjoterapeuty jednocześnie pracując w Szkolnym Ośrodku Socjoterapii.
Kiedy nie pracuję: czytam, podróżuję, oglądam filmy, gram w planszówki lub spędzam czas na „nicnierobieniu”… z rodziną i przyjaciółmi. Kocham wszystkie istoty i od wielu lat jestem veganką.